Rehetrummi Pesapaik
Talu hooned
Suitsusaun
Telkimine/Peotelk
Suur taluõu/territoorium
Matkamine
Aktiivsed tegevused
Toitlustamine
Hinnad
Ümbruskond
Asukoht
Galerii
Koostööpartnerid
Vana talukultuur
Uudised
Ilm Eestis
Kontakt

Traadita interneti leviala
Area of Wireless Internet
 
Rehetrummi Pesapaik

Kas otsid ennemuistsete aegade hõngu ja ehedust?
Kas oled soovinud vaadata, kuidas meie esivanemad kunagi elasid?

Rehetrummi Pesapaik asub Mäe talus, Erita külas, 3 km kaugusel Nõva külast Nõva vallas Läänemaal. Kaugused Haapsalust 48 km ja Tallinnast 81 km kaugusel.

Talu on üks vanimaid Läänemaal, mille ajalugu ulatub tagasi 17. sajandisse. Taluõuele jäävad ait "Unesalv", väliköök "Nahkhiire koobas", suitsusaun "Suitsupääsu pesa", laut "Vana Trummi koobas" ja peamaja ehk rehielamu, mille ehitamine hetkel veel kestab.

Talus on suur siseõu koos vana koogukaevuga, vesiroosi-tiigi, lõkkeplatsi ja grillimisvõimalustega.

Talu renoveerimisel ja kujundamisel oleme vägagi silmas pidanud hoonete vanust ja sellest tulenevaid arhitektuurilisi iseärasusi. See on koht, kus vanaaegsed tavad on ühendatud kaasaegsete mugavustega. Koht pakub üllatusi neile, kes otsivad julgeid lahendusi vana ja uue arhitektuuri ühendamisest või otsivad märke teiste maade kultuurivaramust. Külalisi on tervitamas suursugune sfinks, kes on end väga koduselt eesti taluõues sisse seadnud.

Talumaale jäävad parkla ca 75 sõiduautole, küllaldase ruumiga reisibusside, haagis-suvilate parkimiseks või manööverdamiseks. Talu piiravad heinamaad, leht- ja männimetsad, kus saab segamatult telkida.

Talu ümbruskonnas on puutumatu loodus, Nõva maastiku- ja looduskaitseala, mõnusad matkarajad, seene- ja marjametsad, kaunid järved, haruldased luitemännikud. Meie püsielanikud- suitsupääsukesed, nahkhiired, öökullid, kanakullid, rähnid, sookured, oravad, kitsed, rebased, ilvesed, metssead, põdrad, hundid või muud metsloomad ümberkaudsetes metsades teavad ise millal tulla või minna. Nendel on omad rajad.

Rehetrummi Pesapaigale lähim rand on Liivane rand, mida ümbruskonnas ka Peraküla rannaks kutsutakse. Mereni on jalgsi, rattaga või autoga 4 km. See on imeilus lõunamaa randu meenutav liivane rand, mis on tuntud kui "laulva liivaga" mererand, kus toimuvad ka kuulsad surfilaagrid.

See on koht, kus Sinu fantaasia saab tiivad!
Romantik saab uut inspiratsiooni ja avastamisrõõmu!
Tule puhka, kuulata vaikust; jälgi salajast ööudu, linnuteega tähistaevast, varahommikust kastet õuemurul; naudi linnulaulu, sõprade ja iseenda seltskonda!

Tere tulemast Rehetrummi Pesapaika!
 

 
 
 
Külastusi alates 23. veebruar 2007